Striekané izolácie aplikujeme už 16 rokov

Otázky a odpovede

Otázky a odpovede o striekaných pur izoláciách.

Prečo si vybrať striekanú penovú izoláciu?

  • Ide o aplikáciu vykonanú len za 1 deň ak ide o štandardný dom
  • Eliminuje tepelné mosty, pretože vyplní každý priestor
  • 100% tesnosť bez strát spolu s odhlučnením
  • Je celistvá a tak účinne pôsobí na celej izolačnej ploche
  • Nevlezú do nej hlodavce ani po rokoch
  • V lete eliminuje prehrievanie, v zime zabraňuje úniku tepla
  • Nezmršťuje sa a je stála počas celej doby životnosti stavby
  • Možno ju aplikovať počas celého roka aj keď stavba takzvane stojí
Otázky a odpovede o striekaných pur izoláciách.

Aké sú hlavné rozdiely medzi penami?

V objemovej hustote a teda v tvrdosti a to ovplyvňuje tepelný odpor R. Mäkká pena je difúzna a dokáže odvetrať vlhkosť, alebo vodu, čo je výhoda. A tvrdá pena je uzavretá štruktúrou tak, že vôbec nenasiakne. Je tvrdá, že sa ťažko orezáva a zároveň slúži aj ako hydroizolačný prvok v danej aplikácii. Každá má svoje plus a je vhodná na svoje použitie.

Dokáže pur pena sadnúť, alebo sa zmrštiť?

Nie nedokáže, ak nie je narušená inou silou z vonku. Povráva sa, že sa zmršťuje a podobne. Toto môže byť pravda, ale iba za okolností, že ju necháte vystavenú UV žiareniu. Za takých okolností pena degraduje. Po aplikácii je nutné tam, kde svieti slnko penu zaklopiť alebo v prípade použitia tvrdej peny ju ošetriť UV náterom.



Aplikuje sa aj variant tvrdá pena a potom mäkká?

Áno aplikuje, ale nie v našej firme. Vysvetlím, ak nanesiete vrstvu čo i len 2 cm tvrdej peny vytvoríte skleník cez čo neprejde žiadna vlhkosť. Uzavriete objekt úplne a dôsletkom toho je, že nedýcha. Ak nato nastriekate mäkkú penu, môže sa to tváriť v poriadku, ale ak vytvoríte v objekte vzdušnú vlhkosť, ktorú mäkká pena napije, nemá sa kam odvetrať, lebo tvrdá pena ju nepustí von. Odvetranie je možné , ale len z vnútornej strany a to je dlhodobý proces, ktorý musíte podporiť vetraním. Inak by bolo, ak by ste dokonale aplikovali paronepriepustnú odrazovú fóliu v interiéry a tá by zabránila prieniku vzdušnej vlhkosti do peny. Takže kvôli tomuto to nedoporučujeme a ani nevykonávame. Malá možnosť tu niekedy je, ak zákazník chce aby sa mu skondenzovaný rosný bod niekde uložil. Východisko je do mäkkej peny, lebo do tvrdej peny nepôjde žiadna vlhkosť. Robí sa to, ale len v priemyselných objektoch a tam, kde je priamy plech ako podklad.

Čítala som na internete, že ľudia si aj tak dajú minerálnu vlnu kvôli cene.

Nepopieram, nemá každý 2000 EUR hlavne pri rekonštrukcii. Pri rekonštrukcii sa hľadí na každé euro a aj nám sa stáva, že zákazník povie: kúpim si vatu v stavebninách a spravím si to sám. Veď materiál ma bude stáť len 700 EUR. Treba brať do úvahy, koľko prekúri na stratách z úniku tepla. Taký najväčší problém vaty je zabrániť tepelným mostom, ktoré sa tvoria potom, ako si vata začne takzvane sadať a nastáva doslova prievan z kúrenia, no žial aj vo Vašej peňaženke. Nikdy sa Vám ju nepodarí 100% osadiť, kdež to pena Vám vyplní každú štrbinku izolovanej plochy. Investícia do peny sa Vám maximálne do 4-5 rokov vráti na tom čo ste preplatili pri počiatočnej investícii. Pravdepodobnosť, že cena energií bude narastať je viac než istá. A prejde 5 rokov ďalších 10 a máte ušetrené. Sú ľudia čo to jednoducho nerátajú, ale radšej prekúria do vzduchu drahocenné EURá. Takže jednoznačne po akejkoľvek dobrej analýze výjde každému, že sa oplatí rozhodnúť pre penu.

Dali by ste si krov zaizolovať tvrdou penou?

Tvrdá pena neprepustí vlhkosť a všetok vzduch ostáva v objekte. Na jednej strane sa vraví, že sa to uzavrie ako skleník, ale druhá strana veci je, že vytvoríte práve takú klímu pre dýchacie ústrojenstvo, akú človek potrebuje. Niet divu že v domoch z pálenej tehly je ideálna klíma. Áno, tehla má v sebe rosný bod a je jemne zavlhnutá čo robí z celého domu ideálne bývanie v zime aj v lete. Aplikovať tvrdú penu do podkrovia je riešenie.


Existuje nejaké proti? Prečo sa o nej hovorí stále v superlatívoch?

Niekomu sa môže zdať vysoká počiatočná investícia. Tá cena je len vec pohľadu a ak chcem mať kvalitné zateplenie a nerobiť si to sám z vlny je len jedna možnosť a to pena.

Prečo by som si mal vybrať PURSYSTEM?

Máme dobré odborné znalosti, čo potvrdzujeme aj tým, že predávame technológie a školíme začínajúce firmy. Ponúkame zákazníkom len certifikované materiály dostupné v EU. Sme stále v popredí v oblasti zateplenia striekanou izoláciou čo dosahujeme rôznymi školeniami. Naši aplikátori sú pravidelne školený priamo u výrobcov materiálov chemických koncernov. Ponúkame vysoko kvalitné produkty značiek BASF, SYNTHESIA, PURSYSTEMS, PCC (PetroCarboChem, G.m.b.H ). Máme pozitívne referencie od našich zákazníkov a stovky realizovaných diel na slovenskom trhu. Ponúkame zákazníkom ústretové služby a jednanie.