Striekané izolácie aplikujeme už 16 rokov

Možnosti použitia izolácie

Použitie striekanej izolácie

Striekané izolácie sú najrevolúčnejšie izolačné technológie. Pri takejto aplikácii dochádza k úplnej výplni izolačného priestoru, komplexného zaizolovania a eliminuje chyby zateplenia iným materiálom. Slúži aj ako zvuková izolácia, keď vlastnosťami sa prilepí na každý suchý stavebný podklad.

Striekané izolácie sú najvhodnejším zateplovacím systémom vďaka výhodám, akými sú rýchlosť aplikácie a nízka objemová hmotnosť, ktoré ocení nielen každý stavebník či projektant. Samozrejmosťou je aj jej odolnosť proti hlodavcom alebo iným látkam.

Polyuretánová penová izolácia je osvedčená technológia, ktorá sa používa už viac ako 30 rokov v komerčných, priemyselných aj obytných budovách. Tieto produkty poskytujú komfort a tiež energetickú efektívnosť v domácnostiach i budovách všetkých veľkostí. Tento typ izolácie je nová revolučná technológia, ktorá môže byť aplikovaná v podkroví vášho domu, výrobných hál a podobne.
Penová izolácia je bunková štruktúra, ktorá sa po aplikácii roztiahne. Na rozdiel od tradičnej izolácie pomáha utesniť všetky trhliny, medzery, tiež dutiny v stenách, streche a vytvorí vzduchovú bariéru.

Minimalizuje hluk, poskytne maximálnu izoláciu, a tým zabráni úniku tepla, čím zefektívni energetickú účinnosť. Pomáha obmedziť prach, alergény a prispieva k zdravšiemu životnému prostrediu vášho domova. To vám pomôže vytvoriť viac komfortné vnútorné prostredie, so znížením znečisťujúcich látok.

Pri aplikovaní a samotnom nástreku na určený podklad sa tento materiál prispôsobí každému povrchu a do pár sekúnd sa začne meniť na izolačnú penu, ktorá sa následne dostane do všetkých otvorov, čím tak utesní každú štrbinu. Vznikne tak hydroizolačná (v prípade tvrdej peny),akustická a tepelnoizolačná vrstva, ktorá eliminuje tepelné mosty v konštrukcii. Jej štruktúra je absolútne nemenná, pričom si udržuje po celú dobu životnosti stavby svoju stálosť. Má nízke statické zaťaženie konštrukcie/ len niekoľko kg na m2/. Jej ďalšou pozitívnou vlastnosťou je biologická odolnosť, čo znamená, že nie je napádaná hlodavcami a je vysoko odolná protiagresívnemu prostrediu.

Mäkká pena

Pena s otvorenou bunkovou štruktúrou je vhodná prevažne do interiérov. Jej výhodou je malý difúzny odpor. Dosahuje parotesnú vlastnosť s hustotou 7-10kg/m3. Jej nevýhodou je, že nie je hydroizolačná a v prípade poškodenia podkladového materiálu (difúznej fólie) môže absorbovať vodu. Má ale nemennú stálosť, čiže nemení izolačné vlastnosti, čo je výhodou oproti minerálnej vate. Tá keď absorbuje vodu, tak degraduje, čiže mení tvar, a zároveň sa zhoršujú jej tepelnoizolačné vlastnosti.

Mäkká pena

Tvrdá pena

Pena s uzavretou bunkovou štruktúrou je hydroizolačná a má skvelé parotesné vlastnosti s hustotou 50-60kg/m3. Výhodou polyuretánovej peny s uzavretou bunkovou štruktúrou je jej vysoký tepelný odpor (hodnota R), čím ho robí najúčinnejším izolačným prostriedkom. Má výborné hydroizolačné vlastnosti, jej štruktúra zabraňuje v zime úniku tepla, a tým znižuje spotrebu energie až o 70%, čím šetrí vaše náklady na vykurovanie. Naopak v lete bráni vniknutiu tepla do objektu, čo prispieva k vytváraniu príjemnej klímy. Dokonale tesní, a tiež zabraňuje zatekaniu. Aplikuje sa do exteriérov napr. rodinných domov s plochou strechou, priemyselných hál, panelákov, a pod. Môže sa aplikovať na pôvodnú krytinu. Pri nástreku dochádza približne k 20 násobnému zväčšeniu. Po aplikácii a následnom ošetrení nástreku UV náterom sa jej povrch stáva pochôdzni. Pre presnosť 10cm nástreku nahrádza takmer 18cm minerálnej vlny, 17cm polystyrénu, 17cm mäkkej peny.